Ieteikumi kāzu dienas plānošanā #4

Tagad pulkstenis ir 4:15, es sēžu savā istabā, klausos klasisko mūziku un atceros dažādus kāzu dienu scenārijus, kurās kāzu pastaigas vai izbraucieni ir izdevušies un kuros bija lietas, kuras, pareizi plānojot, varēja novērst.

Teikt, ka kāzu diena nebija izdevusies, būtu aplami. Mums «profesionālajiem kāzu viesiem» ir liela pieredze, tāpēc vēlme reizēm spriest par vienu vai otru pasākumu ir dabiska, tomēr, atskatoties ar «svaigu» galvu, varu teikt, ka nepareizu kāzu nav un šobrīd saku - nemaz nevar būt. 

1. Pārāk gari pārbraucieni. Man ir bijušas pāris kāzu dienas, kurās šķiet, ka esmu profesionāls šoferis, nevis profesionāls kāzu fotogrāfs. Lielākais attālums, ko esmu veicis ar auto kādā kāzu dienā pagaidām ir aptuveni 250 kilometru. Tas ir kopā ar viesiem. Ar mēģinājumu turēties visiem kopā. Protams, gala rezultātā pa ceļam vairums viesu bija pazuduši (saprotams, ka galamērķi viņi zini, tomēr ne par to ir stāsts). Ieteikums: kāzu dienu plānot kompakti, bez gariem pārbraucieniem, kā nekā kāzu diena ir jābauda, nevis jāsēž auto.

2. Pārāk daudz nodarbju. Beidzas ceremoniju, un dodamies uz keramikas darbnīcu, pēc keramikas darbnīcas sētā fotografējamies, pēc fotografēšanās dodamies uz šokolādes/sveču/medus/pirts/mucu/…. muzeju, tur mūs gaida darbīgs vadītājs, pēc tam dodamies uz vislielāko tiltu apkaimē un veicam tradicionālas darbības, tad dodamies fotosesijā, pēc fotosesijas vēl viens pārsteigums…

Ceru, ka domu uztvērāt. Nebūtu godīgi norādīt, kas ir labi, kas slikti, tomēr, vienā kāzu dienā salikt visu, nav prāta darbs. Manuprāt.

Ko iesaku es? Kāzu pastaigā vai izbraucienā izvēlēties mērķi, kas nav pālāk tālu (tas var būt attālums, kas veicams kā ar kājām, tā ar auto), šajā vietā mūs sagaida nelielas uzkodas, tomēr viesi ir turpat un neizklīst, un par to parūpējas kāda nodarbe, piemēram, kāda no daudzajām vietām, kurās ir sagatavotas īpašas kāzu izklaides programmas. Pēc tam viesi jau sāk doties uz kāzu ballītes vietu, iekārtojas un ar degsmi sagaida jauno pāri.

Ko pa to laiku dara jaunais pāris? 

3. Izklaide tikai jaunajam pārim. Viesi ir laba lieta, mūsu mīļie un radinieki arī, tomēr, kāzu dienā ir jāatrod laiks arī pašiem sev. Tik elementāri kā ieiet izdzert kafiju, apēst kaut ko, kas patiesi kārojas (tomēr pīrādziņi un plātsmaizes apnīk), un doties uz kādu vietu kas vai nu jau ir sirdij tuva un mīļa vai arī kas pēc kāzu dienas par tādu būs kļuvusi. Drīkst jau arī atpūsties un šīs atpūtas laikā veidot atmiņas kopā ar savu otru pusīti. Galu galā precaties taču Jūs, nevis viesi, vedēji vai vecāki. Vismaz manā pieredze, tieši šādas nepiespiestas kāzas ir ritējušas vislabāk, ir bijušas visemocionālākās un man atmiņā paliekošākās.


Piebilde: protams, ja kāzu dienā vēlies doties 250km garā izbraucienā vai 10km garā pārgājienā, droši! :)

Blogs